Historie klubu

4_20220808_233755.png

Rok 2006 - Těžké začátky

V létě roku 2006 dostal tehdy ještě výhradně hráč a spoluorganizátor Jan Čechák chuť utrhnout se z týmu FBC Hypnotix, ve kterém nesouhlasil se spoustou věcí. To ještě nebyl ani jeden z nejúspěšnějších regionálních florbalových manažerů v republice hrdý otec a ještě to nebyl ani opravdový doktor. Honzův mladší brácha Štěpán tehdy končil s profesionální kariérou v týmu SSK Future a využil svých kontaktů ve florbalovém světě a vznikla obchodní známka FBC Tago Mago, která se měla během dalších let stát známou napříč celou republikou. Zapsáno na ČFBU a Tago Mago mohlo nastoupit k prvnímu oficiálnímu utkání.

2006/2007 - První sezóny

Tago bylo zprvu opravdu amatérským týmem, zbytky z Doktorova původního týmu a kamarádi, kteří hráli florbal naposledy na základní škole nebo ti, kdo s florbalem teprve začínali. Není proto divu, že se Tago pohybovalo ve spodních patrech úplně poslední pražské ligy. Tehdy hráči bojovali spíše s technikou než taktikou, a tak měl Doktor jeden jediný cíl. Každou sezónu porazit tým FKMP a neskončit na posledním místě.

2007 až 2013 - Posilování

První velkou posilou byl přestup bývalého extraligisty Karla Štipky (sezona 2007/2008), jehož příchod do jednoho z nejhorších pražských týmů byl opravdovým překvapením. Nicméně Doktor s touto velkou rybou neskončil a od té doby začal pravidelně tahat ze svého rybníka posily. A ne ledajaké. V první „klokaní vlně“ (2008/2009) byl tým doplněn nejen o Šimiho, Piskáčea Ufťáka a pozvolna začal přerůstat poslední pražskou soutěž. Když pak manažerské schopnosti Dr. Čecháka dovedli přivést do týmu i stabilní obránce, bylo jasné, že Tago míří výš. Tago Mago stoupalo a začalo být zajímavou destinací pro vysloužilé florbalové hvězdy. Začalo to příchodem Tadeáše „Banána“ Velechovského a přes extratřídu v podání Nohy, Majera nebo bývalého reprezentanta Bruse (to vše sezona 2011/2012) to dokráčelo až k hlavnímu trenérovi chodovského áčka Davidu Podhráskému (2012/2013). A kdo ví, jak bude vypadat Doktorův příští výlov.

2012/2013 - Tago už není regionální

Se spoustou posil s extraligovými a ligovými zkušenostmi se Tago Mago dralo vzhůru pražskými ligami, a i když většinou postupovalo z druhého místa, vždy to byl postup. Těžko byste v tu dobu hledali úspěšnější tým. Hráči se dokázali vždy přizpůsobit dané lize a svým soupeřům a i přes většinou slabší jarní část postoupit opět o patro výš. A to patro bylo tentokrát celorepublikové.

2013/2014 - Tago se mění v Traverzu

Postup výš se zastavil až na pomezí druhé a třetí ligy a i přes dosažení patřičného počtu bodů nebylo jasné, jestli si Tago troufne na vyšší příčku. Navíc při shánění všech možných opor nebyl schopen Doktor vychovávat mládež a tak se nevědělo, zda Tago vůbec bude moct nastoupit do třetí nejvyšší soutěže, protože tam je výchova mládeže povinná. Spása přišla z místa, odkud se to úplně nečekalo, ze středočeského Mukařova. Nabídka spojení klubů pod jednotným názvem TJ Sokol Mukařov – Tago Mago byla víc než výhodná. Hráči Mukařova se tak mohli věnovat zápolení s ostatními týmy a ne existenčním problémům. Nicméně všem se současný název zdál trochu dlouhý a trochu krkolomný. Přes několik neúspěšných pokusů – Hroši Mukařov, Vrazi Mukařov, přišel náhled do historie města Mukařova, ve které se zjistilo, že jediný sportovní tým na území malebné středočeské vesničky byl FK Traverza Mukařov. A tak si hráči přisvojili toto jméno a dál je pražský tým znám pod jménem Traverza Mukařov.

2014/2015 - Baráž o první ligu

Opravdovým průlomem byla pro Traverzu sezóna 2014/2015 kdy se sice hráči tak tak dostali do play-off, ale následnou fantastickou jízdou ovládli západní divizi Národní ligy a postoupili do celorepublikového finále proti ostravskému MVILu. Tam sice Středočeši neuspěli, ale přesto se dostali do baráže o první ligu. Tu prohráli s týmem Black Angels, ale hřiště po nejúspěšnějším roce opouštěli se vztyčenými hlavami a myšlenkami na další ročník.