21_20230530_081541.jpg

Všechno jednou končí. Traverza nepřihlásí NFL

Čtvrtý semifinálový zápas proti Plzni bude minimálně na nějakou dobu posledním utkáním Traverzy v celostátních soutěžích. Vedení klubu se po konzultaci s hráči rozhodlo třetí nejvyšší soutěž nepřihlásit.

Áčko Traverzy bylo vždy postaveno na hráčích se zkušenostmi z nejvyšších soutěží a na základě toho mělo také vždy ty nejvyšší ambice. Ostatně Traverza také NFL třikrát ovládla! Většina členů vítězné generace postupně stárne, mění své životní priority a velká část těchto hráčů se postupně přesunula B-týmu, který letos slavil postup do nejvyšší pražské soutěže. Proto se kádr Traverzy dostal do fáze, kdy nebylo jisté, že by jako početně, tak kvalitou stačil na boj o nejvyšší příčky NFL. Vedení týmu se rozhodně nechtělo dostat do situace, že by působení týmu v celostátní soutěži bylo nedůstojné.

A-tým tedy nebude do soutěží Českého florbalu přihlášen a nejvyšší soutěží Traverzy tak bude Regionální liga mužů, do které letos postoupil B-tým. Pokračovat bude samozřejmě i C-tým, který nadále bude hrát regionální soutěž. Na zbytek struktury nemá tato změna žádný vliv a celý klub bude dál pokračovat v cestě nabídky kvalitních tréninků i zápasů pro každého, kdo má chuť se florbalu věnovat.

Závěrečné slovo k nepřihlášení NFL přidává prezident Traverzy a muž, který áčko Traverzy vydupal ze země, Jan Čechák: “Bylo to krásných 17 let, kdy jsme si cestu do NFL odmakali zcela od píky. Vzpomínky nejen na tři tituly šampiona NFL západ a i mnoho dalších nám už nikdy nikdo nevezme. Bohužel ale nastal čas ukončit tohle období se ctí a předat štafetu mladším a ambicióznějším oddílům." 

V dalších dnech přineseme obsáhlý rozhovor s Honzou Čechákem.