19_20230502_182736.jpg

Nový trenér, obměna kádru a čtvrté místo NFL. Traverza prožila sezonu jako na horské dráze a završila ji dramatickým play off a čtvrtým místem.

Traverza= vyhlášení útoku na titul. S jinými ambicemi do sezony Traverza jít nemůže. To by nebyla jinak Traverza. A letos to nebylo výjimkou. Proto do sezony 2022/2023 přišlo trenérské duo Filip Řehulka - Ondřej Schuller.

“S Ondrou jsme se na začátku trochu báli pracovat s hráči, kteří mají zhruba o 15 mistrovských titulů víc než my, ale od prvních tréninků se ukázalo, že jde o skvělou partu lidí, která se chce florbalem bavit a ještě k tomu být úspěšní.” vzpomíná na začátky Řehulka.

Začátek sezony, jak je u Traverzy zvykem, byl pomalejší a tým se pohyboval na spodních příčkách tabulky. Stejným zvykem je ale to, že se Traverza každým zápasem zlepšuje a stoupá tabulkou výše.

“Největším nepřítelem je pověstná Traverzí docházka a tak jsme museli spoustu věcí trénovat a sehrávat se přímo v zápasech. Přes tyhle překážky jsme ale stabilizovali sestavu a změny pak byly minimální.” těší Řehulku.

Cesta vzhůru tabulkou se díky skvělému závěru a s trochou štěstí, zastavila na čtvrtém místě. Na Traverzu tak do čtvrtfinále zbyl odvěký rival, Panthers Praha. Dramatická série došla až do samostatných nájezdů pátého zápasu, kde byla šťastnější Traverza a Panteři tak museli opět okusit hořkost vyřazení s neoblíbeným soupeřem.

“Téhle sérii nechybělo vůbec nic. Nerozhodlo, kdo byl lepší, ale v posledních minutách spíše šťastnější. Naopak semifinále budu kousat ještě dlouho. Dvě prohraná prodloužení způsobem, který jsem dlouho neviděl. Mohli jsme jít dál a věděli jsme to.” smutní hlavní kouč Traverzy.

“Na druhou stranu, někteří hráči odehráli poslední zápasy daleko za hranicí svých zdravotních možností a je možné, že by se ve finále vše sesypalo jako domeček z karet. Možná to vše dopadlo tak, jak mělo.” zapíná soudnost Řehulka.

I přes semifinálovou porážku a celkové čtvrté místo hodnotí Řehulka sezonu jako úspěšnou. “Budu na ni vzpomínat v dobrém. Opět to byla zkušenost, ze které bychom si měli odnést, že bez práce nejsou koláče a s naším věkem to bez tréninku už nepůjde. A třeba najdeme i střelce, který si svou formu udrží po celou sezonu, nepromarodí půlku sezony a bude rozdílovým. To Traverze zkrátka chybí.”

To je práce nejen pro vedení Floorball Group, ale také pro Doktora Čecháka, který jako prezident klubu každoročně nahazuje udičky a snaží se vytáhnout z florbalového rybníčku pořádný úlovek. Před uplynulou sezonou se nejzvučnější posilou stal ostřílený exligista se zářezy v reprezentaci Vojta Bagin. “Nejproduktivnější hráč Traverzy. O tom žádná. Vojta má skvělý přehled, oko pro hru a co nechápu, odrazí se k němu drtivá většina míčků v osobních soubojích. Věřím, že Doktor zaboduje i do příští sezony a pár podobných štik do Traverzy ještě uloví.” doufá Řehulka.

“Sezona bez titulu se hodnotí těžko. Objektivně bylo ale semifinále letos asi maximem, co jsme byli schopni uhrát. Zase to necinklo, což je škoda, ale pro mě je to jen motivací si zase pořádně zarybařit, abychom byli příští rok zase o něco silnější.” slibuje Doktor.