Související zápas

Florbal Traverza
TraverzaPanthers Praha
2:1 sam. náj.(0:1,1:0,0:0)
út 7. 3. 2023 18:30 @ SH ZŠ Kunratice, Národní liga, 5. kolo
17_20230307_091846.jpeg

Na Traverzu dohlíží všichni svatí, teď ji poženou do bitvy o vše!

Traverza odvrátila první mečbol, její práce ale nekončí. Už v úterý se rozhodne v souboji s Panthers o postupujícím do semifinále NFL a na domácí celek bude opět dohlížet oltář s artefakty napříč náboženstvími.

V nedělním zápase měla Traverza nůž na krku. Prohrávala 2:1 na zápasy a další zaváhání by znamenalo konec sezony. Jenže parta trenéra Řehulky se dokázala semknout a i díky skvělým výkonům mladé letky ze Startu porazit Pantery 7:4.

Teď je na čase povstat z popela podruhé. Už v úterý čeká totiž Traverzu rozhodující pátý zápas. "Tahle série si pátý zápas zaslouží. A pokud budeme hrát svoji hru a určovat tempo zápasu, sezona nám rozhodně ještě neskončí. Fanoušci se mají na co těšit," láká diváky do Kunratic trenér Filip Řehulka. 

Diváci pak mohou být plní očekávání. Každý zápas v sérii probíhal naprosto odlišně. V prvním klání to byl boj o každý míček a nervy do posledních vteřin. Zápas dvě a naprostá dominance Traverzy. Boj o mečbol se Traverza trápila v zakončení a Panteři nadělovali a když teklo Traverze do bot, zase jí to tam začalo padat. 

Zásluhu na výkonu Traverzy mají i předzápasové rituály a pověstný oltář, který se každým rokem zvětšuje. "Máme tři vyobrazení Papa Francesca. Svíčku, fotku i sošku. Nechybí ani Svatý Antonius, Máří Magdaléna, nebo svaté Téčko. To vše z Vatikánu. V Nepálu nám budhističtí mniši posvětili modlitební šál, vlaječky a mlýnek a posledním přírustkem je hinduistický falus Šivy, jako symbol plodnosti," podrobně popisuje jednotlivé symboly oltáře kapitán Pudich, který ho také ochraňuje. 

"Nevěřil jsem vlastním očím. To jsem fakt nikdy neviděl," kroutil hlavou při prvním zápase play off za Traverzu novic Josefovič. Předzápasové nahřátí čepele nad plamenem svíce papeže Františka mu ale zařídilo hned hattrick. "Má to svoje kouzlo a sílu. Doufám, že síla svatého plamene nevyprchá," dodal Josefovič. 

Jestli svatí požehnají Traverze i v rozhodujícím pátém zápase se můžete přijít podívat sami. Zápas začíná na palubovce ZŠ Kunratice v úterý v 18:30!